Mikro E-Fatura

service details image

e-Fatura Nedir?

e-Fatura, veri format ve standartı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen, Vergi Usul Kanunu (VUK) gereği bir faturada yer alması gereken bilgileri içeren, satıcı ve alıcı arasındaki iletimi GİB üzerinden gerçekleştirilen, kağıda basılmayan, tüm işlemleri dijital ortamda yapılan bir elektronik belgedir. Matbu fatura elde ya da program kullanılarak oluşturulup yazıcıdan çıkartılırken e-Fatura tamamen dijital ortamda oluşturulup kesilir. VUK her iki fatura tipini de yasal kabul eder. e-Fatura’nın tek farkı, elektronik ortamdan alınıp gönderilebilmesidir.

My e-Fatura’nın Avantajları:

Firmanıza ve size mobilite, hız ve pratiklik kazandırır. İş süreçlerinizi hatadan arındırıp optimize eder; verimliliğinizi artırır.

  • Firmanızın hem uluslararası finansal standartları yakalayan hem de Maliye Bakanlığı’nın belirlediği koşullara uygun, her an iç ve dış denetime hazır bir elektronik fatura sistemine kavuşmasını sağlar.
  • Mikro Yazılım’ın 30 yıllık deneyimi ile entegrasyon sürecinizi uçtan uca sorunsuz yönetir.
  • Hem masaüstü hem bulut iş çözümleriyle tam entegre olarak çalışır.
  • Mikro yazılım güvencesi ile göndermiş ve almış olduğunuz tüm faturalarınız 10 yıl boyunca ücretsiz olarak saklanır.
  • Faturanız kâğıda dökme ve kargo ile gönderme maliyetlerini ortadan kaldırarak tasarruf etmenizi sağlar. Aynı zamanda kâğıt kullanımını azaltır, çevreyi korumaya yardımcı olur.
  • Faturalama sürecini hızlandırarak ödemelerinizi zamanında almanıza yardım eder.