Firewall ve Sunucu Kurulum & Bakım

service details image

Firewall ve Sunucu Kurulum Ve Bakımı

Firewall sistemleri olarak bu sistemler sektör içerisinde yaygın olarak server yani sunucu sistemleri olarak tanınır. Yaygın olarak banka, hastane gibi kurumlarda karşılaşılan sistemler olarak bilinir. Bu sistemler üzerinden bilgisayar ağı üzerinden program ve bilgilerin aktarım yapmasına olanak sağlayan sistemler olarak bilinir. Bu nedenle kamu kurumları, bankalar, hastaneler gibi büyük kurumlar için oldukça hayati önem taşıyan sistemlerdir. Bu nedenle birçok sistemin olmazsa olmazları arasında sayılabilir. Bu sistemler sektör içerisinde kullanılacak firmanın gerekli gördüğü özelliklere sahip olan firmalar tarafından satışa sunulmaktadır. Satışının gerçekleştirilmesinin ardından da bu sistemler kullanılmaya başlanmaktadır. Ancak diğer teknolojik olan tüm sistemlerde olduğu gibi sadece kurulumun yapılması bu sistemler için yeterli olmamaktadır.

Tüm teknoloji sistemlerinde olduğu gibi firewall ve sunucu sistemlerinin kurulumunun gerçekleştirilmesinin ardından firma yetkilileri sistemi kullanacak olan herkese yeterli bir şekilde kullanım hakkında eğitim vermektedir. Profesyonel bir firma tarafından kurulumun yapılmasının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır. Profesyonel firmalar kurulum sonrasında da müşterileri ile iletişim halinde olmayı önemser. Böylece ortaya çıkan beklenmedik bir arıza durumunda da onarım için firmadan anında destek almanız mümkün olmaktadır. Sunucu sistemleri 7 gün 24 saat boyunca çalışması gereken önemli verileri içerisinde barındıran bir sistemdir. Bu nedenle her an veri aktarımı, bilgi saklaması yapılabilmesi için içerisinde arızalara karşı yedekli sistemler bulunmaktadır. Bu yedek sistem sayesinde maddi kayıplar ortaya çıkmadan şirket onarım için yetkililere başvurabilmektedir.

Aynı zamanda kurulum yapılan ve düzenli olarak kullanılan bu sistemlerin zaman zaman bakımlarının yapılması gerekir. Bakımları düzenli olarak gerçekleştirilmeyen sistemlerde daha sık arızalar, ağırlaşma veya program kullanımında çeşitli anormallikler ortaya çıkabilmektedir. Profesyonel şirketler, kurulum sonrasında düzenli periyotlar ile bakımlarının gerçekleştirilmesi için de firma yetkilileri ile bu konuda da görüşmelerini gerçekleştirmektedir. Bakım tarihleri gelen programlarının kullanıcı firma yetkilileri ile irtibata geçerek bakım konusunda bilgi verilmektedir. Sistem kurulumu, arıza onarımı veya bakım gibi ihtiyaçlar firma içerisinde çalışan tüm yetkililer, alanında deneyimli, gerekli eğitimi almış personellerden oluşmaktadır.