Kablosuz Ağ Çözümleri

service details image

Kablosuz Ağ Çözümleri

Günümüzde mobil çalışma gereksinimlerinin artış göstermesi sebebiyle kablosuz ağ çözümleri sorunsal da önemli bir unsur olarak göze çarpmaktadır. Kablosuz ağ bağlantılarının birçok insanın yaşamında önemli bir yer tutması birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Kablosuz ağ bağlantılarındaki veri güvenliği artışları, yüksek hızlara yönelik ihtiyacın mevcudiyeti ve ses ile birlikte veri taşınım istekleri de BBS ürün seçeneklerinde geniş bir yer bulmaktadır.

Kablosuz ağ çözümlerinde sıklıkla kullanılan Aruba, HP ve Cisco ürünleri, uluslararası bağımsız birçok kuruluşun sunduğu raporlar doğrultusunda bir çalışma alanını simgelemektedir. Kurumsal müşteriler de dahil olmak üzere çok uluslu birçok firmanın noktadan noktaya kablosuz erişim olanakları, kurulumları, periyodik bakımları, kapalı depo alanlarında büyük bir öneme sahip olan el terminalleri için kablosuz ağlar ve ofis içi ağların bakım hizmetleri de sıklıkla tercih edilmektedir.

Kablosuz Ağ Sistemleri

Acil durumlarda iletişim imkanı sağlayan kablosuz ağ sistemleri birçok firma ve kuruluş tarafından bakım ve teknik imkan dahilinde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yaygın bir kullanım alanının olduğunun altını çizmek gerekiyor. Kablosuz ağ sistemlerinde rahat ve pratik bir kullanım olarak şehirlerdeki ekonomik maliyetler, kesintisiz internet altyapısı ve kablosuz kurulum gibi öncelikler göze çarpmaktadır. Kablolu ağ sistemlerinde belirgin olan PC ve kablo bağlantılarından farklı bir çalışma işlevine sahiptir. Farklı ve çok çeşitli bağlantı noktaları üzerinden geniş ve farklı kullanıma sahip kullanıcılara bağlanılabilme imkanı sunmaktadır. Her kablosuz ağ noktaları diğer ağlarla etkileşime geçmek üzere yaratılmıştır.

Kablosuz Ağ Çözümleri Ve Kullanım

Kablosuz ağ sistemlerinde kullanım ve çözüm odaklı birçok unsur bulunmaktadır. Router modemlerin çalışma mantığı ile aynı disipline sahip kablosuz ağ bağlantıları küçük radyo dalgaları üreten bir sistem algoritmasına sahiptir. Her WİFİ standardının farklı özelliklerde ve çeşitlilikte olmak üzere 802.11.a B,G ve N olarak ayrıldığı bilinmektedir. Radyo frekansları ile çalışan kablosuz ağ sistemleri haberleşme çeşitleri olarak da üçe bölünmüştür. Bunlar arasında recevier (alıcı), tansmitter (verici) ve trans-receiver (alıcı-verici) yer almaktadır. Cep telefonları, telsiz röleleri, cep telefonu baz istasyonları alıcı ve verici özelliklere sahip aygıtlardır.